Dobór odpowiedniej formy wsparcia jest niezwykle ważny, ponieważ cele, jakie możemy sobie postawić w każdej z nich, różnią się od siebie. Zapraszam do zapoznania się z tym, co proponuje lub do kontaktu ze mną. Już podczas rozmowy telefonicznej może okazać się, że będę wiedziała jaka forma pracy byłaby najbardziej odpowiednia. Jeśli nie, proponuje pierwsze spotkanie, na którym wspólnie decydujemy o tym, która z nich będzie najlepiej dopasowana do Państwa potrzeb.

Psychoterapia indywidualna

Jest to najczęstsza forma pracy psychoterapeutycznej. Pozwala na przyjrzenie się indywidualnym trudnościom i potrzebom danej osoby. Jednak cele, jakie możemy sobie postawić, są ograniczone do tego, co samodzielnie możemy zmienić w naszym zachowaniu, reakcjach, komunikacji czy emocjach.
Należy pamiętać, że poprzez terapię indywidualną nie jesteśmy w stanie bezpośrednio zmienić zachowania innych osób. Oczywiście, nasza indywidualna zmiana, często pociąga za sobą zmianę w funkcjonowaniu naszych bliskich. Jest to jednak poza naszą kontrolą. To, co jednak może ulec zmianie to np. nasze oczekiwania względem innych czy sposób, w jaki stawiamy nasze indywidualne granice, co może znacznie poprawić nasz komfort w relacji z innymi ludźmi.
Pracuje indywidualnie z nastolatkami oraz dorosłymi. Jeśli chodzi o trudności dzieci (do 12 roku życia), pracuje zawsze z całą rodziną, jako że dzieci są buforami klimatu rodzinnego. To, co dzieje się w nich i u nich, jest nierozerwalnie związane z funkcjonowaniem rodziny jako systemu. W związku z tym, jedynie z pomocą wszystkich członków rodziny możemy te trudności zrozumieć oraz wesprzeć dziecko w ich rozwiązaniu.

Organizacja:

Czas trwania: 45 minut
Sesja z certyfikowanym psychoterapeutą: 180 zł
Sesja z psychologiem w trakcie certyfikacji: 150 zł

Terapia par

W terapii par klientem nie jest jedna z osób, ale relacja, nad którą wspólnie pracujemy. Terapeuta nie przyjmuje roli adwokata czy sędziego, wobec tego nie jest w stanie zdecydować o tym, kto ma rację, nie ocenia też ani relacji, ani zachowań poszczególnych jej partnerów. Jest to praca, której celem jest zrozumienie mechanizmów funkcjonowania wobec siebie nawzajem, zrobienie miejsca na wyrażenie trudności i emocji każdego z partnerów oraz nadanie im sensu w relacji do drugiej osoby.
Jest to forma wsparcia, odpowiednia dla par, w których występują problemy w komunikacji, które mają trudności we wkroczeniu w nowy etap życia, w których partnerzy mają poczucie, że się rozmijają w swoich oczekiwaniach czy reakcjach, oraz w których występują wszelkie inne trudności, jakie możemy obserwować w relacji.

Organizacja:

Czas trwania: 60 minut
Sesja z certyfikowanym psychoterapeutą: 220 zł
Sesja z parą psychoterapeutów: 220złTerapia rodzinna

Jest to forma terapii, która faktycznie pozwala na zmianę relacji rodzinnych. Terapeuta stara się więc zrozumieć indywidualne trudności każdego z członków rodziny, ale przede wszystkim relacje pomiędzy nimi. Celem nie jest znalezienie winnego, ale zrozumienie tego, co w rodzinnej relacji blokuje komunikacje, okazywanie sobie wsparcia i zrozumienia. Tak jak w terapii par, klientem nie jest jedna z osób, ale cała rodzina. Wspólnie staramy się zrozumieć to, jak w danej rodzinie jej członkowie wpływają na siebie nawzajem. Jakie mamy oczekiwania, trudności czy braki w relacji. To trochę jak nauka nowego tańca, w którym każdy, za pomocą innych, odnajduje kroki i tempo odpowiednie do jego indywidualnego rozwoju i potrzeb. (więcej o tym TUTAJ ).

Organizacja:

Czas trwania: 90 minut
Terapia rodzin z parą terapeutów: 250 zł
Terapia rodzin z parą terapeutów (w tym z certyfikowanym terapeutą): 270 zł

Grupa terapeutyczna

Uczestnictwo w grupie terapeutycznej różni się od psychoterapii indywidualnej. Grupa działa na zasadzie lustra, w której możemy przyjrzeć się temu, jak funkcjonujemy w relacjach z innymi: co przysparza nam trudności, czego oczekujemy oraz co sami możemy zaoferować. Fakt, że w grupie znajdują się osoby z podobnymi trudnościami, z jednej strony pomaga zrozumieć siebie nawzajem, z drugiej natomiast, odnieść się krytycznie do naszych własnych sposobów funkcjonowania. Dzięki innym uczestnikom, mamy szanse poeksperymentować z nowymi wzorcami zachowania, komunikacji, czy też przyjrzeć się naszym emocjom, w bezpiecznym otoczeniu. Procesy zachodzące w grupie są odzwierciedleniem procesów zachodzących w systemach, w których funkcjonujemy na co dzień — nasz związek, rodzina czy krąg znajomych. Grupa terapeutyczna różni się od tzw. grup wsparcia. Choć uzyskanie wsparcia od innych uczestników jest jedną z zalet tej formy pracy, nie jest głównym jej celem.


Praca terapeutyczna w grupie umożliwia:

 • przyjrzenie się swoim relacjom społecznym,
 • zrozumienie tego, jak jesteśmy postrzegani przez innych, co przyciąga do nas, a co odpycha innych ludzi,
 • poszukiwanie nowych rozwiązań istniejących problemów,
 • odkrywanie zaskakujących aspektów funkcjonowania w rolach społecznych,
 • naukę nawiązywania relacji,
 • zdobycie wiedzy o sobie – od innych uczestników grupy,
 • doświadczenie więzi i spójności grupy,
 • wprowadzanie zmian w swoje zachowanie i dostawanie informacji zwrotnych na bieżąco

Wszystkie grupy, które prowadzimy, są grupami półotwartymi — znaczy to, że nie mają odgórnie ustalonego terminu zakończenia oraz że możemy przyjmować nowych członków (o ile liczebność grupy na to pozwala). Uczestnicy sami decydują o tym, kiedy chcą zakończyć pracę, jednak decydując się na uczestnictwo, angażują się w minimum półroczną pracę. Gdy zwalnia się miejsce, może być ono zajęte przez nową osobę. Każda grupa składa się z minimum 8 i maksymalnie 14 osób. Uczestnicy grupy nie mogą mieć ze sobą kontaktu poza grupą. Grupa prowadzona jest przez dwóch terapeutów.


Obecnie prowadzimy nabór na następujące grupy terapeutyczne :

 • Grupa terapeutyczna dla młodych matek borykających się z trudami macierzyństwa,
 • Grupa terapeutyczna dla osób z DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików),
 • Grupa terapeutyczna dla osób po doświadczeniu zdrady,
 • Grupa terapeutyczna dla osób wysoko wrażliwych,

Przed przyjęciem do grupy, organizowane jest spotkanie indywidualne, żeby określić, czy ta forma wsparcia będzie na pewno najbardziej odpowiednia. Dzień i godzina odbywania się sesji będzie uzależniona od dostępności terapeutów oraz zgłaszających się uczestników, zostanie więc podana po zgłoszeniu się minimalnej ilości osób.

Organizacja:

Czas trwania: 2 godziny
Częstotliwość spotkań: 1 raz w tygodniu, spotkanie zawsze tego samego dnia tygodnia, o tej samej porze
Koszt: 100 zł


Częstotliwość spotkań jest ustalana indywidualnie.

W celu zdobycia większej ilości informacji lub zgłoszenia się do grupy zapraszam do kontaktu telefonicznego pod nr: +48 793 215 464Top